Prona në Zabljak, Mali I Zi: një treg në rritje i pasurive të patundshme me mundësi të pafundme

Na kontaktoni për të qenë të azhurnuar me ofertat e shtëpive dhe apartamenteve në zabljak për shitje. Žabljak, një qytet i vogël i vendosur në rajonin Durmitor, po bëhet shpejt një destinacion i njohur për investitorët e pasurive të patundshme. Me bukurinë e saj mahnitëse natyrore, industrinë në rritje të turizmit dhe çmimet relativisht të ulëta të pronave për shtëpi dhe apartamente, Zabljak është një mundësi tërheqëse për ata që kërkojnë të investojnë në tregun e pasurive të patundshme.

Vendndodhja dhe bukuria natyrore E Žabljak

Një nga tërheqjet më të mëdha të Žabljak është vendndodhja e tij në zemër të Parkut Kombëtar Të Bukur Durmitor në Mal të Zi, Një Sit i Trashëgimisë botërore TË UNESCO-s. Parku është shtëpia e shtigjeve të shumta për ecje dhe ski, si dhe kanioni më i thellë në Evropë, Kanioni i Lumit Tara. Vetë qyteti ndodhet në një lartësi prej 1,456 metrash, duke e bërë atë qytetin më të lartë në Mal të Zi. Kjo e bën atë një vend ideal për entuziastët në natyrë dhe ata që kërkojnë një mënyrë jetese më të izoluar dhe paqësore.

            

Lejoni njoftimet të marrin informacion në shfletues për objektet e reja sipas kritereve tuaja

1-21 duke treguar të 40

Shtëpi moderne 108m2 me 3 dhoma gjumi për shitje Në Motički Gaj
 • Parkimi
Vilë simpatike në Žabljak me pamje mahnitëse malore
 • Mobilje
Fshat 20000 m2 me 16 shtepi ne shitje Ne Zabljak
 • Ballkon
Truall i madh 22000 në Zabljak për ndërtimin e fshatit eko

Truall i madh 22000 në Zabljak për ndërtimin e fshatit eko

Pošćenski Kraj

 • Dhomat 0
 • Zona madhësia 22000 m2
Truall i madh në Zabljak për ndërtimin e hotelerisë dhe vilave lux
 • Vija e parë
Shitet shtepia Ne Mezdo 1+2 90m2
 • Mobilje

Shitet shtepia Ne Mezdo 1+2 90m2

Zabljak

 • Dhomat 0
 • Zona madhësia 90 m2
Draft shtëpia e fazës është në shitje Në Borje
 • Parkimi
Shitet shtepi 2 kateshe ne ndertim me garazh Ne Borje
 • Featured
Shitet mini hotel guri pune 3 katesh Ne Motički Gaj
 • Ballkon

Shitet mini hotel guri pune 3 katesh Ne Motički Gaj

Motichkij Gaj

 • Dhomat 8
 • Zona madhësia 328 m2
Për shitje active mini hotel në Motichkij Gay me komente të mira
 • Parkimi
Shitet shtepi druri 3 kateshe ne Zabljak ngjitur me pyllin
 • Featured

                   


Pasqyrë E Tregut Të Pasurive Të Paluajtshme


Tregu i pasurive të patundshme në Žabljak është ende relativisht i vogël, por po rritet me një ritëm të qëndrueshëm. Aktualisht ka një larmi pronash në dispozicion, nga apartamente të vogla deri te vila të mëdha. Çmimet për pronën në Zabljak janë përgjithësisht më të ulëta se në destinacionet e tjera të njohura turistike në Mal të Zi, duke e bërë atë një mundësi të përballueshme për ata që kërkojnë të investojnë në treg.
Shumica e pronave aktualisht në Dispozicion në Zabljak janë apartamente, me çmime që variojnë nga rreth 30,000 deri në 70,000€. Sidoqoftë, ka gjithashtu një numër vilash dhe shtëpish më të mëdha në dispozicion, me çmime që variojnë nga rreth 80,000 deri në 200,000€.

Mundësitë E Investimeve


Me rritjen e industrisë së turizmit në Žabljak, ka një numër mundësish investimi në dispozicion për ata që kërkojnë të investojnë në tregun e pasurive të patundshme. Një opsion popullor është blerja e një prone dhe marrja me qira e saj si një qira pushimi. Me popullaritetin në rritje të qytetit si një destinacion turistik, kjo mund të jetë një sipërmarrje fitimprurëse.
Një tjetër mundësi është të blini një pronë dhe ta rinovoni atë, ose ta përdorni si vendbanim kryesor ose ta shisni me një çmim më të lartë. Me çmimet e pronave në Zabljak ende relativisht të ulëta, ekziston potenciali për kthime të konsiderueshme të investimeve.

Dëshironi të blini pronë në Zabljak?

Žabljak është një destinacion i ardhshëm për investitorët e pasurive të patundshme, duke ofruar një treg në rritje me shumë mundësi për investime. Me bukurinë e saj mahnitëse natyrore, industrinë në rritje të turizmit dhe çmimet relativisht të ulëta të pronave, është një mundësi tërheqëse për ata që kërkojnë një mënyrë jetese fitimprurëse dhe paqësore. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një shtëpi pushimi, një vendbanim të përhershëm ose një mundësi investimi, zabljak ia vlen të merret parasysh.

PYETJET MË të shpeshta FAQ rreth jetesës Në Zabljak

 1. Si është klima në Žabljak?
  Zabljak përjeton një klimë kontinentale me dimra të ftohta dhe verë të butë. Prisni dimra me dëborë dhe temperatura të këndshme gjatë muajve të verës.
 2. Si është kostoja e jetesës në Zabljak në krahasim me qytetet e tjera në Mal të Zi?
  Kostoja e jetesës në Zabljak është përgjithësisht më e ulët se në qytetet më të mëdha si Podgorica ose Budva. Strehimi dhe shpenzimet e përditshme janë relativisht të përballueshme.
 3. A ka objekte të mira shëndetësore në Dispozicion në Žabljak?
  Po, Zabljak ka një qendër mjekësore dhe objekte shëndetësore për të përmbushur nevojat e banorëve. Për trajtime të specializuara, qendra më të mëdha mjekësore mund të gjenden në qytetet e afërta.
 4. Cilat janë aktivitetet e njohura në natyrë në Dispozicion Në Zabljak?
  Zabljak është një parajsë për entuziastët në natyrë. Banorët mund të shijojnë shëtitje, ski, dëborë, biçikletë malore dhe eksplorimin e Parkut Kombëtar Të Bukur Durmitor.
 5. A ka shkolla dhe mundësi arsimore për familjet në Žabljak?
  Po, Žabljak ka një shkollë fillore, dhe për arsim të lartë, studentët shpesh udhëtojnë në qytete të afërta si Niksic ose Podgorica.
 6. Si është lidhja e internetit në Zabljak?
  Infrastruktura e internetit në Zabljak po përmirësohet vazhdimisht dhe banorët mund të kenë qasje në shërbime të besueshme të internetit, veçanërisht në qendër të qytetit. Blerësit e shtëpive mund të lidhin kabllo ose Internet optik në një shtëpi ose apartament. I gjithë territori I Zabljak ka mbulim të mirë celular 4g.
 7. Cilat janë mundësitë e punësimit në Žabljak?
  Ekonomia e Zabljak bazohet kryesisht në turizëm dhe bujqësi. Mundësitë e punës mund të gjenden në industrinë e mikpritjes, qendrat e aktiviteteve në natyrë dhe bizneset lokale.
 8. A Është Zabljak një vend i sigurt për të jetuar?
  Zabljak konsiderohet përgjithësisht i sigurt. Sidoqoftë, si në çdo qytet të vogël, është thelbësore të ushtroni sens të përbashkët dhe të merrni masat e nevojshme paraprake.
 9. Sa i arritshëm është Žabljak me transport publik?
  Zabljak është i arritshëm me autobus nga qytetet kryesore si Podgorica dhe Niksic. Sidoqoftë, rrjeti i transportit publik mund të mos jetë aq i gjerë sa në qendrat urbane.
 10. Cilat janë zonat më të mira për të jetuar Në Zabljak?
  Qendra e qytetit dhe lagjet përreth janë zgjedhje të njohura për të jetuar në Zabljak për shkak të afërsisë së tyre me lehtësitë dhe atraksionet.
 11. A ka supermarkete dhe mundësi blerjeje në Žabljak?
  Po, Zabljak ka supermarkete, dyqane lokale dhe tregje ku banorët mund të gjejnë ushqime dhe gjëra të domosdoshme ditore.
 12. A është Žabljak i përshtatshëm për pensionistët që kërkojnë një mjedis të qetë?
  Vendosja e qetë e Zabljak, ajri i pastër dhe natyra e bukur e bëjnë atë një destinacion tërheqës për pensionistët që kërkojnë një vend të qetë për të jetuar.
 13. Sa larg Është Žabljak nga aeroporti më i afërt?
  Zabljak është afërsisht 132 kilometra larg Nga Aeroporti I Podgoricës dhe 170 kilometra nga Aeroporti i Tivatit.
 14. Cilat objekte rekreative janë në Dispozicion në Zabljak?
  Žabljak ofron objekte të ndryshme sportive, duke përfshirë një sallë sportive, fushë tenisi dhe fusha futbolli.
 15. Si është komuniteti lokal në Zabljak?
  Komuniteti lokal në Žabljak është i njohur për natyrën e tij të ngrohtë dhe miqësore. Banorët shpesh përfshihen në ngjarje dhe festime të komunitetit.
 16. Cilat janë kërkesat për viza për të huajt që kërkojnë të jetojnë në Zabljak?
  Qytetarët jo-BE mund të kenë nevojë të marrin një vizë ose leje qëndrimi për qëndrime të zgjatura në Mal të Zi. Essentialshtë thelbësore të kontrolloni me autoritetet lokale për kërkesa specifike.
 17. Sa të arritshme janë shërbimet mjekësore në rast emergjencash?
  Zabljak ka një qendër mjekësore që mund të trajtojë emergjencat themelore mjekësore. Për raste më kritike, objekte më të mëdha mjekësore janë në dispozicion në qytetet e afërta.
 18. A ka ndonjë komunitet anglishtfolës ose grupe të emigruar në Zabljak?
  Edhe pse nuk është aq i përhapur sa në qytetet më të mëdha, disa emigrantë dhe individë anglishtfolës mund të gjenden në Žabljak, veçanërisht midis atyre që janë të përfshirë në industrinë e turizmit.
 19. Cilat janë opsionet tipike të strehimit në Dispozicion në Zabljak?
  Opsionet e strehimit në Žabljak variojnë nga shtëpitë tradicionale malore në apartamente moderne dhe vila pushimi.
 20. A ka ndonjë ngjarje kulturore apo festivale të festuara në Zabljak?
  Žabljak organizon ngjarje dhe festivale të ndryshme kulturore gjatë gjithë vitit, duke festuar traditat lokale dhe duke tërhequr vizitorë nga E gjithë Mali i Zi dhe më gjerë.