Si të blini një apartament Në Mal të Zi

A po kërkoni oferta aktuale të apartamenteve dhe banesave në Mal të Zi për shitje? Na kontaktoni tani për të marrë më shumë mundësi.
Vitet e fundit, pasuritë e paluajtshme buzë detit janë bërë gjithnjë e më të kërkuara. Shumë të huaj po mendojnë të blejnë një apartament në rajone të ndryshme të Malit të Zi . Një vend me një klimë të ngrohtë dhe kushte të shkëlqyera mjedisore tërheq investitorë dhe emigrantë nga kudo.
Agjencia jonë do t'ju ndihmojë të blini një apartament në Mal të Zi, me informacion se si dhe ku është më mirë të zgjidhni një apartament. Më poshtë do t'ju tregojmë për procedurën për blerjen e një shtëpie, taksat dhe shpenzimet shtesë.
Lejoni njoftimet të marrin informacion në shfletues për objektet e reja sipas kritereve tuaja
Lejoni njoftimet të marrin informacion në shfletues për objektet e reja sipas kritereve tuaja

1-20 duke treguar të 526

Banesë e re Në Sutomore 100 m nga plazhi i rërës
 • Mobilje
Banesë ID=808
 • Pamje e detit
Banesë ID=808

Ulqini

 • Dhomat 3
 • Zona madhësia 63 m2
Studio e rinovuar 19 m2 Ne Bar Me cmim te volitshëm
 • Featured
Apartament i ri Në Bar me pamje nga kopshti 36 м2
 • Ndërtesë e re
Ju lutemi specifikoni termat e kërkimit në forma e mësipërme për më shumë rezultate ose të kërkojë një .

cilat janë avantazhet e blerjes së një apartamenti në Mal të Zi

Mali i Zi ka një regjim pa viza për turistët nga shumë vende. Blerja e një apartamenti në këtë vend si një vendbanim për pushimet verore, të huajt mund të vizitojnë lirisht këtë vend të ngrohtë pa pasur nevojë të aplikojnë për dokumente vizash.
Blerja e një apartamenti Në Mal të Zi ka përparësi të tjera:
 1. në këtë vend Evropian në zhvillim, çmime relativisht të ulëta për pasuri të paluajtshme buzë detit.
 2. Mundësi Premtuese biznesi-një apartament mund t'u jepet me qira turistëve, duke marrë të ardhura nga qiraja.
 3. ju mund të lëvizin këtu për qëndrim të përhershëm, të lëshojë një leje qëndrimi në kushte të kuptueshme, të organizojë një biznes komercial në çdo qytet turistik Të Malit të Zi.
 4. vendi ka rregulla besnike për investitorët.
 5. shpenzime të Vogla për mirëmbajtjen e banesave.
 6. vendi së shpejti duhet të bëhet anëtar i Bashkimit Evropian. Nëse ju merrni një leje qëndrimi dhe më pas të aplikojnë për qëndrim të përhershëm, ju mund të bëhet një qytetar i plotë i Evropës.
 7. në qytetet e Mëdha dhe turistike të Malit të Zi, infrastruktura dhe transporti janë të zhvilluara mirë. Arsimore, mjekësore, institucionet bankare punojnë, etj. Ju mund të lëvizni në këtë vend me të gjithë familjen, të merrni një punë, t'u jepni fëmijëve një arsim.
 8. ka shumë produkte bujqësore të dobishme dhe natyrore në vend, të cilat gjithmonë mund t'i blini në tregun më të afërt.
 9. një apartament në Mal të Zi mund të rishitet me fitim për disa vjet, duke bërë një fitim nga transaksioni.
 10. një popullsi mikpritëse, e cila do të thjeshtojë përshtatjen në një vend të huaj dhe do t'ju lejojë të bëni shpejt miq dhe të njohur të rinj.

Llojet e apartamenteve në Mal të Zi

Tregu i pasurive të patundshme Të Malit të Zi ofron një përzgjedhje të madhe të apartamenteve me paraqitje të ndryshme.
Llojet e apartamenteve:
 • apartamente nga zhvilluesi në komplekset e reja të banimit;
 • apartamente në tregun sekondar me rinovim modern;
 • apartamente të lira për rinovim nga një pronar privat;
 • apartamente në studio që tashmë mund të mobilohen;
 • vila apartamentesh luksoze pranë plazhit;
 • apartamente në hotele të klasit 5*;
  penthouses luksoze me ashensor ose hyrje, dhe që ka një sallë hyrëse, dhomë salcë, tre banjo;
 • apartamente të pajisura me mobilje dhe pajisje shtëpiake.
 • ambiente tregtare ose apartamente në katet përdhese për një zyrë ose një dyqan me truallin e vet.

Ka shumë mundësi. Në faqen tonë të internetit, sipas kërkesës, secili blerës do të zgjedhë një apartament të shkëlqyeshëm për blerje, duke llogaritur në një buxhet të përballueshëm dhe preferencat personale.

Ku është më mirë të blini një shtëpi në Mal të Zi

Apartamentet në qytetet turistike dhe fshatrat E Malit të Zi janë në kërkesën më të madhe. Blerësit që blejnë strehim për të lëvizur me qëndrim të përhershëm mund të jenë gjithashtu të interesuar në kryeqytetin E Podgoricës me një infrastrukturë të zhvilluar mirë, shkëmbim të përshtatshëm të transportit dhe jetë të pasur kulturore.
ku mund të blej një apartament:< / strong>
  < li>Budva është qyteti më i popullarizuar dhe i shtrenjtë në vend. Çmimet e apartamenteve janë mesatare përgjatë bregdetit. Një mundësi e shkëlqyeshme për të blerë një shtëpi me qëllim investimi.
  Tivat është një qytet i qetë dhe komod për të jetuar. Çmimet e apartamenteve janë më të lartat.
  < li>Bar është një qytet port, çmimet e banesave janë dukshëm më të ulëta se në Budva.
  < li>Becici është një fshat piktoresk turistik, një vend i mirë për qëndrim të përhershëm. Ka shumë pushues këtu në sezonin e verës, por ka të gjitha mundësitë për të fituar para të mira në biznesin e turizmit. Në stinët e tjera të vitit, një atmosferë e qetë dhe paqësore mbizotëron në fshat.< / ol>
  Qytete të tjera turistike të njohura në Mal të Zi ku mund të blini një apartament: Herceg Novi, Igalo, Genovici, Kumbor, Prcanj, Kumbor, Perast, Stoliv, Radovici në zonën e Gadishullit Lustica, Kotor, Cetinje, Rejevici, Sutomore, Ulqin.
  Nëse një apartament është blerë për qëndrim të përhershëm dhe ju jeni të interesuar në opsionet më të përballueshme për koston, ju mund të konsideroni pasuri të patundshme në pjesën qendrore të vendit, të vendosura larg nga vija bregdetare.

  kostoja e apartamenteve në Mal të Zi

  çmimet e apartamenteve në Mal të Zi janë të paqarta dhe fillojnë nga 55 mijë euro. Kostoja varet nga vendndodhja e objektit, gjendja e shtëpisë, vetë apartamenti, numri i kateve, pajisjeve dhe nuancave të tjera.
  Një apartament i vogël në studio në qytetin port Të Bar mund të blihet për 50 mijë euro. Në Budva, një apartament me një dhomë gjumi i rinovuar dhe i mobiluar do të kushtojë 80-100 mijë euro. Për një apartament të gjerë Në Petrovac me një sipërfaqe mbi 100 m2 me riparime dhe pajisje, do të duhet të paguani 180-220 mijë euro. Ju gjithashtu mund të blini një apartament komod me 4 dhoma Në Becici në një kompleks me një pishinë dhe një riparim të mirë për 350 mijë euro. Të gjitha ofertat aktuale për shitjen e pasurive të patundshme dhe apartamenteve në Mal të Zi mund të gjenden në faqen tonë të internetit ose kontaktoni përmes detajeve të kontaktit.

  procedura për blerjen e një apartamenti në Mal të Zi < /h2>Regjistrimi i transaksioneve për blerjen dhe shitjen e pasurive të paluajtshme në Mal të Zi kryhet nga një noter në prani të një avokati dhe një përkthyesi. Blerësi praktikisht nuk është në gjendje të përgatisë në mënyrë të pavarur të gjitha dokumentet për ekzekutimin e kontratës, të kontrollojë pengesat dhe dokumentet e pronës. Por, të huajt duhet të përdorin ende shërbimet e sekser tonë me përvojë, i cili do të ndihmojë për të kuptuar në detaje të gjitha nuancat e regjistrimit.
  Si shkon transaksioni tek noteri:
  1. Hartimi i një kontrate paraprake me një depozitë për një apartament në shumën prej 10%.
  2. në ditën e transaksionit, në kohën e caktuar, blerësi dhe shitësi nënshkruajnë një kontratë shitjeje, e cila është e noterizuar. Secila palë merr një kopje të kontratës, e treta mbetet te noteri.
  3. marrëveshja e blerjes dhe shitjes specifikon afatin e saktë për depozitimin e fondeve të mbetura për apartamentin. Brenda periudhës së caktuar, blerësi merr përsipër të bëjë një pagesë në llogarinë bankare të shitësit.
  4. Pas marrjes së parave, shitësi shkruan një faturë me një noter, pas së cilës kopja e tretë e kontratës dërgohet në Kadastër.
  5. në Qendrën Kadastrale, dokumentet për apartamentin ribotohen në emër të pronarit të ri.
  6. blerësit i lëshohet Një Certifikatë pronësie.

  Taksat dhe shpenzimet e tjera


  Sipas ligjeve të Malit të Zi, taksa e pasurive të paluajtshme paguhet nga blerja e një apartamenti. Është 3% e kostos totale për objektin e blerë. Njoftimi për pagesë merret nga blerësi brenda 30 ditëve nga momenti i nënshkrimit të kontratës tek noteri. 15 ditë janë caktuar për pagesën e taksës nga data e marrjes së njoftimit.
  shpenzime Shtesë Për blerjen e një apartamenti në Mal të Zi:
  • pagesa për shërbimet sekser;
  • për mbështetje ligjore;
  • për shërbimet e përkthimit.

  a Është e mundur të hipotekoni një apartament në Mal të Zi?

  quiteshtë mjaft e vështirë për të huajt të marrin një kredi për pasuri të paluajtshme në Mal të Zi.
  ka vetëm dy opsione:
  1. Aplikoni për një kredi në para në vendin tuaj.
  2. Aplikoni për një hipotekë në Bankën Malazeze Erste Bank, megjithatë, miratimi mund të merret vetëm nga shtetas të huaj që kanë një leje qëndrimi dhe një punë të përhershme në Mal të Zi me regjistrim sipas një kontrate pune.

  Për të aplikuar për hipotekë në një apartament në Mal të Zi, duhet të paraqisni një listë të dokumentacionit personal në bankë, si dhe një certifikatë të ardhurash për 3 muaj. Të gjitha dokumentet duhet të përkthehen Në Gjuhën Malazeze.